FANDOM


MissPolonia'32

Zofia Dobrowolska - Miss Polonia 1932, kandydatka do tytułu Najpiękniejszej Europejki.

Przed udziałem w konkursie pracowała w Banku Cukrownictwa mieszczącym się przy ulicy Seweryna Mielżyńskiego. Do konkursu dostała się przypadkowo. Jej zdjęcie na eliminacje wysłali koledzy Zofii z klubu literatów i artystów Promethidion. Sama Zofia dowiedziała się dopiero kiedy jury potwierdziło jej udział w konkursie.

Miss Polonia

Wybory Miss Polonia w 1932 r. były nietypowe, ponieważ organizatorem była francuska Polonia. Udział w nich brały Polki z całego świata. Wybrano 15 kandydatek, wśród nich Zofię Dobrowolską. W nagrodę otrzymała zegarek i podróż do Włoch oraz prawo reprezentowania Polski na konkursie Miss Europe`32 w Nicei. Poznanianka jednak tego konkursu nie wygrała, otrzymała jednak wyróżnienia za najpiękniejsze ramiona, szyję i ręce.

Komitet konkursowy otoczył każdą z nas jak najbardziej troskliwą opieką - obdarzając nas w każdej chwili coraz to nową przyjemnością, dając nam poznać piękno południowej Francji - luksus pierwszorzędnych hoteli, tak iż mogę śmiało powiedzieć, że była to wycieczka w krainę baśni i cudów. Pragnę wyrazić wdzięczność dla tak uprzejmych gospodarzy, która przez całe życie pozwoli mi wspominać moją podróż jako największe, dotychczas przeżyte szczęścieO konkursie Miss Europe Zofia Dobrowolska
.

Dzieje późniejsze

W 1941 r. wyszła za mąż w Warszawie, jednak małżeństwo nie było udane. W czasie powstania straciła cały dobytek. Po wojnie wraz z matką osiedliła się w Elblągu jako Zofia Baczewska i zatrudniła się jako stenotypistka.

Bardzo interesowała się wyborami Miss, w 1991 r. została zaproszona do jury Miss Pomorza, ale odmówiła, nie czując się na siłach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki