FANDOM


Winiarnia Dominikańska.jpeg

52° 24.582' N 16° 56.136' E

Winiarnia Dominikańska - istniejąca od roku 2000 i mieszcząca się przy ulicy Dominikańskiej winiarnia.

Oferta

Winiarnia Dominikańska ma swojej ofercie około 50 różnych gatunków wina z całego świata. Najlepsze ceny są na wina włoskie, ponieważ niedawno Winiarnia nawiązała bezpośrednią współpracę z włoskimi producentami win (np. Serra Denari).

Regularnie, co najmniej raz w miesiącu, w lokalu organizowane są profesjonalne degustacje win. Wstęp kosztuje 100 zł, a w cenie uwzględniona jest degustacja pięciu do siedmiu różnych gatunków win oraz bardzo smaczne jedzenie. Terminy degustacji można zawsze sprawdzić na stronie WWW Winiarni.

Głodni w Winiarni mogą zamówić przystawki (w tym wyjątkowego śledzia w korzeniu), sałatki i desery (szczególnie szarlotkę z lodami, gorąco podaną i polecaną). Oprócz tego w karcie pojawiają się różne dania sezonowe, a wkrótce do wina podawane będą tapasy, a do piwa orzeszki.

Klienci

Winiarnię odwiedza wiele różnych osób, w tym wielu studentów, którzy najczęściej wybierają piwo lub wino karafkowe (w cenie 20 zł za pół litra) - w ofercie określanej przez pracowników Winiarni "Dobre wina w dobrej cenie".

Wystrój

Lokal znajduje się w suterenie, co nadaje mu oryginalny, klimatyczny charakter. Kilka miesięcy temu przeszedł generalny remont.

Historia

Historia lokalu na ul. Dominikańskiej zaczyna się w roku 1996, kiedy to powstał tam pub Chimera. W roku 2000 z inicjatywy właścicielki, miłośniczki win, pani Alicji, został on przekształcony w winiarnię i taki wyjątkowy charakter zachował do dziś.

Ciekawostki

Najdroższym winem oferowanym w Winiarni Dominikańskiej jest francuski Petit Petrus, rocznik 1997 w cenie 940 zł za butelkę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki