FANDOM


Wikia brackets.png

52° 24.175' N 16° 57.495' E

Wikia biuro.jpg

Biuro Wikii w Kupcu Poznańskim

Tort urodzinowy.jpg

Tort urodzinowy

Wikia - międzynarodowa firma rozwijająca internetową platformę dla społeczności i serwisów typu wiki. Jednym z takich serwisów jest także Poznańska Wiki.

Firma ma biura w San Francisco, Nowym Jorku, Londynie, Kolonii oraz w Poznaniu.

Wikia w Poznaniu

Poznańska siedziba firmy Wikia mieści się w Malta House. Pracuje tutaj obecnie około 50 osób zajmujących się m.in. rozwojem oprogramowania MediaWiki i dostosowywania go do specyficznych potrzeb serwisu, czy czuwaniem nad poprawnym działaniem infrastruktury sieciowej.

Wikia jest obecna w Poznaniu od października 2006 r. Początkowo jej biuro mieściło się przy ulicy Bułhakowa, od roku 2007 na Piekarach, a następnie w Kupcu Poznańskim (do lipca 2014 r.).

Wydarzenia

Wikia Race

W październiku 2011 roku w biurze Wikii rozpoczął się maraton edycji wiki - Wikia Race. Następnie uczestnicy ruszyli na poznańską starówkę, w celu zapoznania się z historią, kuchnią i tradycjami wybranych restauracji i kawiarni, a następnie opisania wrażeń na stronach Poznańskiej Wiki.

Information icon.svg Dowiedz się więcej w: WikiaRace 2011

AKAI

Wikia, we współpracy z Akademickim Kołem Aplikacji Internetowych, organizuje otwarte wykłady na temat nowoczesnych technik internetowych.

Tydzień SSC/BPO

W ramach projektu Tydzień z SSC/BPO firma przeprowadziła wykład w Zespole Szkół Komunikacji oraz zaprosiła kilku uczniów do swojej siedziby, gdzie odbyły się prelekcje na temat pracy web-dewelopera, programisty mobilnego oraz administratora infrastruktury sieciowej. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o tym jak wygląda proces rekrutacji, co jest najważniejsze, na co uważać i jakich błędów nie popełniać podczas przyjmowania się do pracy.

Linki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki