FANDOM


Tajemnica-starego-browaru krzysztof-smura

Powieść kryminalna, której akcja toczy się na początku lat 30., głównie w Poznaniu, ale również w Wilnie i francuskim Bourg en Bresse. Jej bohaterami są dziennikarz poznańskiej gazety oraz komisarz policji.

Zarys fabuły

W 1925 roku w podziemiach starego browaru Huggera dochodzi do zabójstwa. Morderca dostaje się do niego podziemnym korytarzem fortyfikacyjnym wiodącym od „domu uciech” przy ulicy Łąkowej. Stara, zapomniana część lodowni staje się miejscem dramatu, w którym ginie młody człowiek o niekoniecznie kryształowej przeszłości. Jego ciało zamurowane przez zabójcę spoczywa pod ulicą Półwiejska przez następne sześć lat. Wtedy to przypadek sprawia, że pod jednym z wozów transportujących piwo zawala się część jezdni...

Nawiązania

Krzysztof Smura przedstawił romantyczną wizję Poznania z połowy lat 30-stych, której opis często przysłaniał fabułę książki. Sprawia to wrażenia, że fabuła była jedynie pretekstem do zafundowania czytelnikom przechadzki po uliczkach minionego Poznania.

Książka jest zaopatrzona w wycinki z artykułów z tamtych lat opisujących faktyczne zdarzenia.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki