FANDOM


Stary Marych

Pomnik Starego Marycha

Stary Marych - fikcyjna postać poznaniaka, która od 1983 roku pojawiała się w audycji „Blubry Starego Marycha” na antenie Polskiego Radia. Pomysłodawcą Marycha był dziennikarz Juliusz Kubel, a na antenie wcielał się w nią Marian Pogasz, aktor teatralny i radiowy. Przez wiele lat Stary Marych podbijał serca poznaniaków, którym przypominał o istnieniu i bogactwie ich rodzimej gwary.

Wspomnieć należy również o cykl „Wuja Ceśku opowiada” nadawanym przez poznańską rozgłośnię Polskiego Radia w latach 60. XX wieku, opracowanym i wygłaszanym przez Stanisława Strugarka.

Upamiętnienia

Odcisk ręki Starego Marycha

Odcisk ręki Starego Marycha w pierogarni Chatka Babuni

W uznaniu zasług w krzewieniu gwary i tradycji miasto zrewanżowało się Staremu Marychowi pomnikiem przy ulicy Półwiejskiej.

Reportaże o Starym Marychu

Blubry Starego Marycha - Wycieczka07:24

Blubry Starego Marycha - Wycieczka

Blubry Starego Marycha – Wycieczka

O historii kultowej postaci Starego Marycha posłuchaj w reportażu Agnieszki Maciejewskiej z radia Merkury. Starego Marycha we wspomnieniach poznaniaków przybliżyła słuchaczom Czwórki Ewelina Grygiel.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki