FANDOM


Skwpragarcz

Dąb Krzysztof - Skwer Prądzyńskiego a Garczyńskiego

52° 23.395' N 16° 54.960' E

Skwer Anny Siwczyk - znajduje się na rogu ulic Prądzyńskiego i Garczyńskiego, na Wildzie.

Na jego środku rośnie 250-letni dąb „Krzysztof” o obwodzie około 3,5 m, ochrzczony tym imieniem przez nieżyjącą już poznańską artystkę Annę Siwczyk, która przyczyniła się swoimi staraniami do zagospodarowania niszczejącego skweru i powstrzymania dewastacji okazałego dębu.

W 2009 roku udało się jej zmotywować do działania Radę Osiedla Wilda. Koszt inwestycji wyniósł około 400 tysięcy złotych. Prawie 300 tys. pochodziło z funduszy, które przekazała RO Wilda, resztę dołożył Zarząd Zieleni Miejskiej. Projekt stworzyła Pracownia Architektoniczna KJ-styl. Powstał nowoczesny plac zabaw z mini siłownią. Ściany szczytowe na granicy skweru ozdobił mural. Dąb rzuca cień na spory obszar placu przez co jest to popularne miejsce zabaw dzieci w okresie letnim.

Istnieje koncepcja nadania temu miejscu nazwy "Skwer im. Anny Siwczyk". Dąb Krzysztof nie jest nadal formalnie pomnikiem przyrody.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki