FANDOM


Ten dynks trzeba narychtować, tej!

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje.

Peja (w gwarze poznańskiej - „wesz”) właśc. Ryszard Andrzejewski - raper.

Związany jest z dzielnicą Jeżyce w Poznaniu. Jego twórczość polega na opisywaniu zmian w społeczeństwie, o biedzie, patologii, itp. We wczesnej młodości trenował judo. I zapewne ma czarny pas z tego tytułu. Swoją karierę zdobył na podstawie dissu na Liroya, pt: „Anty Liroy” nagrany z zespołem Nagły Atak Spawacza w roku 1995. Znany też jest z takich składów, jak: Slums Attack, Ski Skład. Współpracował z takimi raperami, jak: Doniu, DJ Decks, Paluch, DonGuralesko, Shellerini, Kaczor, itp. Też jest znany ze swoich specyficznych zachowań, takie jak incydent w Zielonej Górze 12 września 2009 roku. Młodociany chłopak, 15-letni, pokazał do niego środkowy palec, ten chciał go za to pobić. Ale nie mógł wejść tam do niego, to wziął nakłonił tłum do pobicia dzieciaka. Tłum go pobił, i z tego wyszła gruba afera. Beefował się kiedyś z takimi artystami, jak: liroj, Killaz Group, Tede.

40kilo pytań Peja21:42

40kilo pytań Peja

40kilo pytań: Peja

Wywiad z Peją - lato 201119:23

Wywiad z Peją - lato 2011

Wywiad z Peją - lato 2011

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki