FANDOM


CIMG2198.jpg

Pracownia Cafe

52° 24.470' N 16° 56.205' E

CIMG2193.jpg

Pracownia Cafe z zewnątrz

CIMG2195.jpg

Pracownia Cafe

Pracownia Cafe powstała we wrześniu 2008 roku, jednak swój obecny charakter zawdzięcza pani Iwonie Ludce, która przewodniczy jej zespołowi od ubiegłego roku, a jej serce do różnorodnego i zdrowego gotowania jest wyraźnie widoczne w menu. Lokal znajduje się w kamienicy przy ulicy Woźnej 17.

Ewenementem na skalę Poznania jest ziołowy ogródek pani Iwony, z którego pochodzą przyprawy do zamawianych w lokalu sałatek.

Menu

Restauracja specjalizuje się w zdrowej, międzynarodowej kuchni, a jej oferta zmienia się w zależności od pory roku i aktualnych inspiracji pani Iwony. A zatem zjeść tam można zarówno rozgrzewające warzywa po meksykańsku, hummus, carpaccio, również w wersji wegetariańskiej z "pachnących słońcem" pomidorów malinowych znalezionych na pobliskich ryneczkach Bernardyńskim i Wielkopolskim.

W repertuarze pani Iwony jest też wiele potraw z kuchni dalekiego wschodu, która z samej swojej natury jest smaczna i zdrowa. Ulubionymi potrawami stałych bywalców są zatem sycąca zupa dhal z pikantnej soczewicy, czerwone tajskie curry czy zupa tom-ka.

Chociaż niezwykle pikantne dania kuchni dalekowschodniej zazwyczaj podawane są w nieco łagodniejszej, "zeuropeizowanej" wersji (na przykład trawę cytrynową zastępuje liść limonki), pani Iwona dysponuje arsenałem oryginalnych przypraw i na życzenie gości nie zawaha się go użyć.

Pomysły na kolejne potrawy biorą się z nauk mistrzów kuchni takich jak Koreańczyk Yuya-shen, Hindus Satnam, wymiany przepisów z przyjaciółmi z całego świata, a czasami wręcz ze snów. Jednym ze smaków inspirowanych snami jest niezwykle popularny deser lodowy z prażonymi jabłkami i cynamonem.

Restauracja jest niezwykle przyjazna dla wegetarian. W karcie znaleźć można nawet wegetariański smalec, który nie tylko smakuje lepiej niż oryginał, ale także jest o wiele zdrowszy.

Pracownia Cafe jest znakomitym wyborem dla osób lubiących różnorodność nie tylko ze względu na menu z czterech stron świata, ale także na to, że codziennie jest tam inna potrawa dnia.

Kontakt

Lokal czynny:

  • środa – sobota 12.00 – 24.00,
  • niedziela – wtorek 12.00 – 23.00

Galeria zdjęć

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki