FANDOM


Posnania - budujemy poznań
Posnania - okładka
Posnania - reklama
Posnania - budujemy poznań - premierowa rozgrywka

Premierowa partia gry

Quote3  Myślę, że będziemy się wygłupiać i dobrze bawić  Quote2
Ojciec Jan Góra

Gra planszowa wydana w 2011 roku przez Wydawnictwo Miejskie Posnania jako materiał promocyjny miasta.

Gra

Posnania - budujemy miasto zostałą wydana w kartonowym pudełku zawierającym instrukcję, rys historyczny rozbudowy miasta, dwie plansze, niezbędne do gry żetowny, karty, kostki i pionki graczy. Pudełko jest odrobinę zbyt duże, jednak elementy gry są wykonane na bardzo wysokim poziomie. Prawdziwą perełką są metalowe pionki przedstawiające postacie w jakie mogą wcielić się gracze.

Rozgrywka i cel gry

Gra jest przeznaczona dla od 2 do 4 graczy. Celem gry jest ufundowanie jak najwiekszej częsci Poznania. Miasto rozbudowuje się etapami, każdy z nich przedstawia kolejny okres rozwoju miasta. Gra kończy się w momencie budowy renesansowego Ratusza.

Gracze wcielają się w postacie Kupca, Rycerza, Księcia i Biskupa. Do każdej z postaci przypisane są unikatowe zachowania w przypadku wylosowania odpowiednich kart losu i architektury.

Rozgrywka przypomina popularne Monopoly. Jednak urozmaicone przez dodatkową planszę na której rozbudowywane jest miasto.

Opinie

Gra nie zyskała uznania pomiędzy fanami gier planszowych. Rozgrywka jest uważana za zbyt losową i mało skomplikowaną w stosunku do popularnych eurogier. Jednak rozgrywka zdaje się odpowiednia na rodzinny wieczór, czy niezobowiązująca partię z przyjaciółmi.

Za duży plus liczony jest walor edukacyjny gry oraz jakość wydania.

Promocja

W środę 14 grudnia 2011, punktualnie o 12, na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w szranki stanęli biskup - Ojciec Jan Góra, książę - prezydent Ryszard Grobelny, rycerz - policjant Zbigniew Paszkiewicz oraz kupiec. Rozgrywce towarzyszyła średniowieczna oprawa - stylizowane stroje prowadzących oraz muzyka stosowna do epoki. Rozgrywkę wygrał biskup, pozostali gracze zajęli ex equo drugie miejsce.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki