FANDOM


Palais de Danse 2.jpeg

52° 24.291' N 16° 55.583' E

Palais de Danse (pol. Pałac Tańca) - kabaret, będący częścią zespołu Lamberta, nazywany zdrobniale przez Poznaniaków Polejką. Dzięki wspaniałemu ogrodowi cieszył się reputacją najpiękniejszej restauracji w międzywojennej Polsce.

W okresie międzywojennym był on obok restauracji w Hotelu Bazar miejscem spotkań wielkopolskiego ziemiaństwa i poznańskiego mieszczaństwa. Słynął z hucznych zabaw, dancingów (głównie tańczono foxtrota i charlestona). Niemałą popularnością cieszyły się występy muzyków Jana i Stanisława Wojciechowskich.

W późniejszym okresie zasłynęła również z fordanserek oferujących nie tylko wspólny taniec oraz z tak zwanych „parkietówek” - prostytutek polujących na klientów na tanecznych parkietach.

Restauracja kontynuowała działalność do końca drugiej wojny światowej.

Obecnie

Architektura autorstwa Adama Ballenstaedta, prawie w całości zachowała się do dzisiaj. Obecnie w budynku mieści się, również związana z tańcem, restauracja meksykańska Czerwone Sombrero.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki