FANDOM


[[Kategoria:Linie tramwajowe|]]
MPK Poznań Tramwaj.Konstal 102Na Tram nr 40, Linia 1, Poznan May 1991 - Flickr - sludgegulper

Tramwaj 102Na #46 na „jedynce” w maju 1991

Beijens 806

Linia tramwajowa nr 1 - linia tramwajowa kursująca na trasie Junikowo-Franowo.

Historia

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tej sekcji. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje.

Trasa na Franowo

W związku z budową trasy na Franowo 13 czerwca 2011 roku trasa linii nr 1 została skrócona do Junikowo - Kórnicka[1]. Po „przetablicowaniu” tramwaje kontynuowały jazdę jako linia nr 17 w kierunku pętli na Ogrodach.

Zawieszenie kursów

Od 5 listopada 2011 r. kursowanie linii tramwajowej nr 1 zostało zawieszone ze względu na remont torowiska od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do pętli Junikowo. Na odcinku od ulicy Kórnickiej do skrzyżowania Głogowska / Hetmańska „jedynka” została zastąpiona przez linię nr 17.

Do ulicy Węgorka

Wznowienie kursów nastąpiło 9 czerwca 2012 roku, mimo nieoddania do użytku Trasy na Franowo[2]. Trasa „jedynki” została jednak skrócona do ul. Węgorka. Z uwagi na prowadzone prace na ulicy Grunwaldzkiej dojazd do pętli Budziszyńska odbywał się bez udziału pasażerów[3].

Na Franowo

3 września 2012 linię skierowano na Franowo nowoczesną trasą.

Wiadukt na ulicy Grunwaldzkiej

Z dniem 5 listopada 2012, w związku z kolejnym etapem budowy wiaduktu na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej, Smoluchowskiego i Jawornickiej, zawieszono kursy tramwajów linii nr 1 (jej funkcję przejęła linia nr 6)[4].

Powrót na Junikowo

1 września 2013 została otwarta trasa tramwajowa na Junikowo. Lina nr 1 wróciła więc na swoją stałą trasę Junikowo-Franowo.

Źródło

  1. Budowa trasy tramwajowej na Franowo
  2. Na Franowo musimy poczekać. W sobotę bimby pojadą górnym tarasem Rataj
  3. Zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych w okresie od 6 do 9 czerwca 2012 - otwarcie dla ruchu Górnego Tarasu Rataj
  4. Zmiany w układzie linii tramwajowych od 5 listopada 2012 roku. Budowa wiaduktu na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej, Smoluchowskiego i Jawornickiej.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki