FANDOM


Podspodem.jpg
Fragment programu "Chirurgia zakaźna" - Opole 198414:01

Fragment programu "Chirurgia zakaźna" - Opole 1984

Fragment programu „Chirurgia zakaźna” - Opole 1984

Quote3.png  – Aaa, to jest ten, co ma wszystko w dupie?
– Z tym jest gorzej – on ma wszystko w pamięci.
  Quote2.png
„Chirurgia zakaźna”, sezon 1983/84
Quote3.png  Kiedyś normą był ogół, a nie margines.  Quote2.png
Chirurgia zakaźna, sezon 1983/84
Quote3.png  – A jakbyś gdzieś tam znalazł sto złotych, to przynieś do nas.
– A my dołożymy sto osiem i będziemy mieli na dezynfekcję.
  Quote2.png
Chirurgia zakaźna, sezon 1983/84
Quote3.png  – Ja to bym mu kazał zjeść te wszystkie nadwyżki ziemniaków.
– A tak to znowu będziemy musieli je wypić.
  Quote2.png
Chirurgia zakaźna, sezon 1983/84

Kabaret Pod Spodem - założony w 1979 roku w, dziś już nieistniejącej, Piwnicy Artystycznej „Browar” w Poznaniu. Opiekunem artystycznym został, znany z Kabaretu Tey, Krzysztof Jaślar. W składzie kabaretu na samym początku jego działalności znaleźli się Jacek Baszkiewicz, Darek Bogacki, Andrzej Czerski, Maciej Nowak i Marek Szpendowski, wsparci przez aktorów Teatru Nowego Michała Grudzińskiego i Lecha Łotockiego.

Stan wojenny

Grudzień roku 1981 zakończył „karnawał Solidarności”. Kabaret „Pod Spodem” zawiesił swoją działalność aż do zakończenia stanu wojennego, powracając na sceny w zmienionym składzie i rozpoczynając blisko dziesięcioletnią współpracę z Bohdanem Smoleniem. Z tego okresu pochodzą programy:

Oraz programy dla dzieci

  • 6 dni z życia kolonisty
  • Osmolone nosy

Radio

Równolegle z aktywnością estradową, Kabaret Pod Spodem, od 1983 roku, przez ponad 20 lat, współpracował z kilkoma programami satyrycznymi, które były emitowane w III Programie Polskiego Radia. Andrzej Czerski, jako autor, a reszta kabaretu, jako niezastąpieni wykonawcy, z powodzeniem realizowali setki „Psychologów dyżurnych” i „Audiencji u Klipca III”, a wylansowane dzięki „Trójce” piosenki, cieszą się do dziś niesłabnącym powodzeniem.

Osiągnięcia

W trakcie, przeszło dwudziestopięcioletniej aktywności kabaret występował w Europie, Ameryce i Australii, jak też przemierzył całą Polskę, goszcząc na licznych przeglądach i festiwalach. Miał zaszczyt współpracować dłużej, z tak wspaniałymi artystami, jak: Krystyna Sienkiewicz, Barbara Wrzesińska, Felicjan Andrzejczak, Krzysztof Daukszewicz, Jan Kaczmarek, Stanisław Tutaj i Andrzej Zaorski.

Współcześnie

Kabaret występuje obecnie w składzie: Beata Noszczyńska, Aleksander Maria Gołębiowski, Andrzej Czerski, Krzysztof Gruszka.

Linki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki