FANDOM


Festiwal NOSTALGIA jest projektem muzycznym organizowanym przez Fundację Malta, w którym przeszłość łączy się z przyszłością w czasie teraźniejszym. To muzyka, która czerpie z korzeni narodowych (m.in. Armenia, Estonia, Ukraina) oraz klasyków ( Jan Sebastian Bach), ale która jednocześnie otwiera się na to co nowe, co współczesne. To muzyka przeszłości, którą reinterpretują najlepsi współcześni twórcy i wykonawcy m.in.: Tigran Mansurian, Kim Kashkashian, czy Eleni Karaindrou (w roku 2007); Valentin Silvestrov, The Hilliard Ensamble, David Cordier, Piotr Prochera, Simon Jaunin, czy Agata Zubel (w roku 2009) oraz The Hilliard Ensamble, Monika Mauch i Muriel Cantoreggi (2010). NOSTALGIA miała swoją pierwszą odsłonę w 2007 roku, drugą w 2009 a trzecią w 2010. Zainteresowanie słuchaczy i widzów było dla organizatorów przyczynkiem, aby biennale przeobrazić w festiwal. Tak oto NOSTALGIA staje się corocznym wydarzeniem, którego formuła polega na cyklu dwuletnim: dryfowaniu między dwoma rodzajami formy pamięci: milczeniem (jednodniowa edycja 2010) oraz ciszą (edycja 2011). Organizatorzy chcą jednak, aby festiwal odzwierciedlał swą formą także szepty i krzyki pamięci. NOSTALGIA to powrót do przeszłości – twórcze przywołanie pamięci, dziedzictwa i sztuki, ale też kreowanie przyszłości – tworzenie sztuki, dziedzictwa i tego, co warto zapamiętać.

Bibliografia i linki:

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki