FANDOM


Logo.jpg

52° 24.415' N 16° 56.032' E

Coco.jpg
Coco3.jpg
Restauracja i kawiarnia Cocorico od ponad 10 lat jest częstym miejscem spotkań wielu Poznaniaków. Znane ze swojego wyjątkowego ogródka oraz francuskiego klimatu jawi się jako miejsce, w którym czas płynie wolniej. Od 2010 działa nie tylko jako kawiarnia, ale również restauracja.

Lokal

Restauracja i kawiarnia Cocorico mieści się w zabytkowej kamienicy, przy jednej z najpiękniejszych uliczek Starego Rynku, ul. Świętosławskiej 9, w sąsiedztwie zabytkowego kościoła farnego. Kamienica została zaprojektowana i zbudowana przez słynnego architekta Antoniego Höhne w 1780 roku. Wnętrza podzielone są na dwie osobne części oddzielone urokliwym, zielonym patio.

Cocorico łączy styl empire z nastrojem kawiarni paryskich z końca XIX wieku.

Menu

Restauracja

Kuchnia Cocorico jest kuchnią autorską zmieniającą się sezonowo. Opiera się na świeżych i lokalnych produktach, z których tworzone są tradycyjne dania w nowoczesnym stylu. Właściciele inspirują się kuchnią francuską, łącząc nie tylko różnorodne składniki, przyprawy i smaki, ale także sposoby ich przygotowania i podania.

Kawiarnia

W menu kawiarni kluczową rolę odgrywają ciasta wypiekane na miejscu, wśród których największą popularnoscią cieszą się owocowe tarty, sernik z morelami oraz szarlotka. Jednocześnie Cocorico znane jest z pysznych śniadań oraz rozmaitych sałatek i prawdziwie franckuskich naleśników.

Cocorico jest idealnym miejscem na romantyczną kolację, spotkanie firmowe i okolicznościowe przyjęcie.

Ciekawostki

Kontakt

Cocorico Café & Restaurant
ul. Świętosławska 9/1
61-840 Poznań

  • tel.: 061 8529 529
  • cafe@cocorico.pl
  • restaurant@cocorico.pl

Strona oficjalna: www.cocorico.pl

Profil na Facebooku

Profil na portalu stoliczku.pl

Godziny otwarcia: Pon - Niedz.: 10:00 - 23:00


Galeria zdjęć

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki