FANDOM


Minął rok od rozpoczęcia mojej pracy z Poznańską Wiki, a w szczególności z kalendarium. Wydaje mi się, że przez ten czas, dzień po dniu, wyszukałem najważniejsze osoby urodzone lub zmarłe w Poznaniu. Kategoria osób urosła przez ten czas z kilkudziesięciu do około 2 tysięcy. Z pewnością pozostaje jeszcze wiele osób, których nie wymieniłem i które nadal będę dodawać, ale będą to już raczej pojedyncze przypadki. Większość z tych haseł to zalążki utworzone po prostu po to, żeby zewidencjonować poznańskie Who is Who. Teraz na spokojnie można rozwijać najważniejsze z nich. Mam też w zanadrzu wiele wydarzeń do opisania, które w wolniejszym tempie będą nadal przeze mnie wprowadzane. Tymczasem zamykam jednak moją zasadniczą roczną pracę z kalendarium i od pierwszego sierpnia (czyli od urodzin mojej ukochanej żony) przeskakuję do nowego zadania: pełnego, współczesnego opisania ulic Poznania - wizyta na miejscu, historia, galeria, przebieg, znani mieszkańcy itp. itd. Zaopatrzyłem się w szczegółowe mapy, podzieliłem miasto na małe fyrtle do zwiedzenia i obfotografowania. Stawiam sobie za cel opisanie minimum jednej ulicy dziennie. W takim tempie oznacza to niestety zamknięcie zadania za około 6 lat. Mogę więc nie zdążyć na rok 2016 czyli 90. rocznicę wydania „Nazw ulic w Poznaniu”. Spróbuję się sprężyć, ale zachęcam wszystkich poznaniaków do wsparcia. Pracę tę dedykuję mojej najdroższej Kasi.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kuknij tyż na...

Losowa wiki